Zmena času a jej vplyv na naše zdravie: Letný a zimný čas v roku 2023

Zmena času a jej vplyv na naše zdravie: Letný a zimný čas v roku 2023

Každý rok dvakrát zažívame fenomén, ktorý, hoci trvá len chvíľu, môže mať trvalý vplyv na naše telo a psychiku: zmenu času. Prechod zo zimného na letný čas a naopak je viac než len posunutie ručičiek na hodinách o hodinu dopredu alebo dozadu. V roku 2023, rovnako ako v predchádzajúcich rokoch v Európe, sa posun času z letného na zimný uskutoční poslednú októbrovú nedeľu. Pre rok 2023 to bude 29. októbra. V noci z 28. na 29. októbra budú hodiny otočené o hodinu späť, teda o 3:00 ráno sa stane 2:00 ráno. Ako nás teda tento posun času ovplyvňuje a čo to znamená pre naše zdravie a kondíciu v roku 2023?

Zmena času a nadváha

Krátke jesenné dni a dlhé noci môžu viesť k nárastu spotreby kalórií a poklesu motivácie k pohybu. Mnohí z nás majú sklon k "zimnému hibernovaniu", čo môže viesť k prírastku váhy. V roku 2023, keď je svet stále poháňaný technológiou a sedavým životným štýlom, je tento vplyv ešte silnejší.

Potreba pohybu a fyzická kondícia

Pohybová aktivita je základným pilierom nášho zdravia. Počas zimných mesiacov môžeme mať menšiu motiváciu trénovať vonku kvôli chladnému počasiu alebo skoršiemu stmievaniu. Avšak udržiavanie fyzickej kondície je v týchto obdobiach kľúčové, nielen pre našu telesnú, ale aj psychickú pohodu.

Vložky Medicovi Sport 100: Ochrana a komfort

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pokračovať v pohybových aktivitách aj počas chladnejších mesiacov, je dôležité myslieť na správnu ochranu a komfort. Športové ložky Medicovi Sport 100 ponúkajú riešenie pre tých, ktorí trpia bolesťami chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Tieto vložky, navrhnuté s ohľadom na potreby ľudského tela, poskytujú ochranu kĺbov a optimalizujú tlak pri chôdzi.

Vnímanie posunu času v roku 2023

Ako vnímajú ľudia posun času v roku 2023? Toto je otázka, ktorú sme položili niekoľkým jednotlivcom:

  • Lucia, 29 rokov: "Zmena času ma vždy trochu vyvedie z rovnováhy. Cítim sa unavenejšie a mám sklon k viac sedavému životnému štýlu."
  • Peter, 42 rokov: "Vnímam to ako príležitosť zmeniť svoju rutinu a prispôsobiť sa. Snažím sa ísť skôr spať a viac trénovať doma."

Záver

Zmena času môže mať značný vplyv na naše zdravie a životosprávu, ale s vhodnými stratégiami a nástrojmi, ako sú športové vložky Medicovi Sport 100, môžeme čeliť týmto výzvam a udržať si zdravý životný štýl počas celého roka.

 


Napísať komentár

Upozorňujeme, že komentáre musia byť pred zverejnením schválené.

Táto lokalita je chránená testom reCAPTCHA a vzťahujú sa na ňu pravidlá ochrany súkromia a podmienky poskytovania služby spoločnosti Google.