Časté otázky

Ak ste si zakúpili správnu veľkosť, nie je dôvod, prečo by vaše vložky Medicovi nemali poskytovať niekoľko rokov vernej podpory nôh. To však závisí od toho, ako a ako často ich používate. Výrobca pri vodnej kapsule stanovil minimálnu trvanlivosť 8 mesiacov. Pretože ortopedické vložky sú spotrebný materiál Medicovi, ktorý sa opotrebováva, odporúčame každých šesť mesiacov vložky vymeniť za nové.

Ortopedické vložky Medicovi fungujú na presne opačnom princípe ako klasické vložky so zvýšenou klenebnou časťou, ktoré fungujú ako ortéza a fixujú nohu v neprirodzenej polohe, kedy svaly a šľachy na chodidle strácajú pružnosť a elasticitu, dochádza k ich poškodeniu a následne bolesť. Naše chodidlá sú geneticky prispôsobené na chôdzu naboso po tvrdom a nerovnom povrchu (kamene, piesok, ...), kedy sú svaly a šľachy na chodidle rovnomerne precvičované. Vďaka patentovanej terapii vodnými vlnami precvičujú ortopedické vložky Medicovi svaly a šľachy rovnomerne.

Pokiaľ je veľkosť vašej nohy medzi veľkosťami obuvi, odporúčame zakúpiť menšiu veľkosť vložiek.

Ortopedické vložky sú vyrábané v dvojčísliach. Zo spodnej strany je linka, podľa ktorej je možné ortopedické vložky skrátiť, ale vodný diel nesmie siahať pod prsty.

Je dôležité, aby ortopedické vložky zodpovedali veľkosti chodidla a nie veľkosti topánky. Chodidlá sú spravidla kratšie ako dĺžka obuvi, takže vo väčšine prípadov nie je nutné kupovať väčšiu obuv.

Hmotnostný limit ortopedických vložiek Medicov Front, Twin Heels a H20 je 80 kg. Ortopedické vložky Medicovi T40, A40, SPORT 100 a T45 sú 110kg.

Chceme, aby ste boli so svojimi vložkami 100% spokojní. Preto vám poskytneme plnú refundáciu, pokiaľ nebudete s nákupom úplne spokojní. Či už ste si zakúpili zlú veľkosť alebo nevidíte zlepšenie svojich príznakov, dodržíme túto záruku, pokiaľ vložky do 30 dní od zakúpenia vrátite.

Ortopedické vložky odporúčame čistiť v teplej saponátovej vode so špongiou / kefkou.

Áno, kombinácia vodou plnenej, extra mäkkej vložky a nášho ortopedického dizajnu môže poskytnúť lepšiu podporu a rovnováhu pre ploché nohy. V priebehu času by ste mali očakávať, že úroveň bolesti výrazne poklesne.

Ortopedické vložky poskytujú rovnakú mieru úľavy a ich dizajn je takmer identický. Ortopedické vložky Medicovi A40 majú navyše antistatickú povrchovú úpravu (ESD), ktorá je v niektorých prevádzkach vyžadovaná.

Tovar je obvykle doručený nasledujúci pracovný deň po objednaní.

Doručujeme medzinárodné zásielky do všetkých krajín.