Odľahčenie členkov, kolien, bedier a chrbta

Všetky časti tela sú navzájom prepojené a tvoria kinetický reťazec. Chodidlá sú základom celého kinetického reťazca, ktorý daľej postupuje cez členky, kolená, bedrá k chrbtici.

Odborníci sa zhodujú v tom, že nesprávne postavenie chodidiel vytvára dominový efekt nesprávneho držania celého tela, ktoré sa ďalej širi cez členky, kolená, boky, chrbát a krk. Svaly a šľachy sú potom viac namáhané, aby stabilizovali držanie tela. Vzniká tak bolesť.

Jedinečná terapia vlnami vody s ortopedickými vložkami Medicovi poskytuje nielen účinné tlmenie pri došľape, ale aj okamžitú úľavu od bolesti. Tlmenie pri došľape podnieti hydraulické tlakové vlny v ortopedických vložkách Medicovi vykonávať sériu vertikálnych pohybov. Tieto pohyby posilňujú prirodzené tlmenie bolesti pôsobením na šľapy, najmä pri dlhšom státi.

Hydraulické tlakové vlny senzorickej terapie vlnami vody v ortopedických vložkách Medicovi podnecujú chodidlá k neustálemu pohybu. Tieto pohyby sa šíria od chodidiel ďalej smerom do pohybového aparátu a automaticky zabezpečujú úľavu od bolesti a uvoľnené držanie tela.

Pri maximálnej rotácií tela zo strany na stranu cítime, že točivý pohyb s ortopedickými vložkami Medicovi vyvoláva menšiu záťaž členkov, kolien, bedier a chrbta ako pri točivom pohybe bez vložiek Medicovi. To isté cítime aj naboso na tvrdom a nerovnom povrchu. Menšia záťaž členkov, beier a chrbta má za následok úľavu od bolesti.

Voda v ortopedických vložkách Medicovi je ako ďalší kĺb. Chodidlá sa v obuvi môžu voľne pohybovať. A to bez straty rovnovážnej polohy tela. Kolenné a bedrové kĺby sú tak pri rotácii tela chránené.

Čím viac je pohyb chodidiel obmedzovaný tradičnou obuvou so stielkami s vystúpenou klenbovou časťou (stielky "na mieru"), o to väčšia a bolestivejšia je záťaž členkov, kolien, bedier a chrbta. Súčasne sa znižuje účinok vlastného pružiaceho systému chodidiel.

Úľava od bolesti s vložkami Medicovi

Tradičná obuv a stielky s vystúpenou (tvarovanou) klenbovou časťou obmedzujú prirodzený pohyb chodidiel. Vytvára sa tak nebezpečná a bolestivá záťaž kolien, bedier a chrbta. Všetky ortopedické vložky Medicovi boli navrhnuté s povrchom, ktorý umožňuje maximálnu prirodzenú činnosť pružiaceho systému.

Senzorická terapia vlnami vody v ortopedických vložkách Medicovi zabezpečuje, že plôška chodidla je nepretržite vystavená meniacej sa záťaži a to má za následok veľmi účinný analgetický (bolesť tlmiaci) účinok pri bolestiach pohybového aparátu.

Terapia vlnami vody v ortopedických vložkách Medicovi súčasne zlepšuje prekrvenie šliach a svalov v chodidlách, a tým redukuje únavu vlastného pružiaceho systému chodidiel. Lepšie prekrvenie odstraňuje pocit "studených chodidiel".

Aktívny pohyb šliach a svalov chodidla pomocou terapie vlnami vody s vložkami MEDICOVI je účinnou metódou na zmiernenie alebo úplne odstránenie bolesti v oblasti päty ale aj chodidiel, členkov, kolien, bedier a chrbta.