Ostroha pätovej kostiPlantárna fascitIIS
Bolesti  pätyBolestivá Achillova šľacha

Jedinečná pohybová ortopédia

• Okamžité odstránenie bolesti Účinné tlmenie nárazov Zvýšená pružnosť šliach v chodidláchZlepšenie cirkulácie

Pätová ostroha - Plantárna fascitiis

Zápal Plantárnej fascie (Plantárna fasciitis) sa vyznačuje ostrou bolesťou, najčastejšie v oblasti päty, ktorá sa objavuje najmä ráno po prebudení. Počas dňa sa Plantárna fasciitis objaví po dlhšej dobe, strávenej sedením a následnej chôdzi. 

Príčinou vzniku Plantárnej fasciitis a bolesti zo zápalu je nadmerné zaťažovanie Plantárnej fascie. Plantárna fascia je šľacha, ktorá spája pätnú kosť a prsty. Zápal sa tiež môže presunúť na okolité tkanivá, kde potom vznikajú bolestivé miesta s veľmi obmedzenou flexibilitou.


Ako vzniká ostroha - Plantárna fascitiis?

Geneticky sme ako lovci a zberači prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu. Pri takomto pohybe sú šľachy v chodidlách precvičované.

Dnes sa pohybujeme po rovnom povrchu. Nosíme tesnú obuv so stielkou s tvarovanou (podpornou) klenbovou časťou. Nosenie takejto obuvi má za následok výraznú redukciu pohybu pozdĺžnych šliach chodidiel, s následkom zníženia pružnosti týchto šliach.

Pri nedostatočnej pružnosti pozdĺžnych šliach (hlavne Plantárnej fascie) môže už aj malá zátaž spôsobiť poškodenie tkaniva. Vzniká trhlina, ktorá vedie k zápalu, nazývanému Plantárna fascitiis. Trhlina sa pokryje jazvovitým tkanivom, ktoré je oveľa menej pružné ako Plantárna fascia a vzniká intenzívna bolesť chodidiel.

Hlavným príznakom Plantárnej fasciitis je bolesť spodnej časti päty, smerom dopredu, po stranách, až k prednej časti chodidla. Bolesť je intenzívna hlavne ráno po prebudení, prípadne počas dňa bezprostredne po aktivite. Taktiež je možné, že bolesť postupuje od päty, pozdĺž chodidla, cez priehlavok až k Achillovej šľache.

Produkty

Pätová ostroha Plantárna fasciitis

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

H20

H20

Ortopedické vložky do topánok MEDICOVI-H20vhodné na každodenné nosenie v dámskych lodičkách pri bolestiach chodidiel a nôh.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.