Spadnutá klenbaBolesť priehlavku
Bolesť prednej časti chodidla

Jedinečná ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Okamžité tlmenie bolestiRedukcia pretrvávajúceho tlaku na bolestivé miestaVýrazné zlepšenie prekvenia chodidla

Spadnutá klenba

Spadnutá klenba je deformita pri ktorej klesá pozdĺžna alebo priečna klenba, niekedy obe naraz. Príčina spadnutej klenby môže byť vrodená alebo získaná. Získaná spadnutá klenba  vzniká v priebehu života ako dôsledok ochabnutých svalov a šliach choidla. K jej vzniku prispieva aj nadváha.

Typické príznaky poukazujúce na spadnutú klenbu zahŕňajú bolesť členkov, kŕče (hlavne v lýtkach), kŕčové žily a bolesť chodidiel, kolien, bedier a chrbtice. 

Klenbu držia v správnej polohe predovšetkým svaly a šlachy v chodidle. ​

Geneticky sme prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu, pri ktorej sú svaly a šľachy chodidel rovnomerne namáhané. Dnes väčšinou chodíme po rovnom povrchu a v tesnej obuvi, ktorá má často fixovanú podporu chodila (stielky s vystúpenou klenbovou časťou). 

Nosenie obuvi so stielkami s vystúpenou klenbovou časťou má za následok oslabenie šliach a svalov chodidiel. Toto nerovnomerné zaťaženie chodidiel spôsobuje pokles klenby a začíname pociťovať bolesť chodidiel.

Nerovnomerne zaťažovaný povrch chodidiel a s tým spojená stála záťaž a tlak má priamy súvis so znížením prekrvenia chodidiel, pretože cievy a kapiláry sú váhou stláčané. Kožné bunky tak strácajú prívod energie a "unavia sa". Strácajú časť nosnej kapacity, kolabujú a vzniká bolesť.

V kľudovej fáze (sedenie) sa energia, predovšetkým glukóza (cukor), ukladá prostrednícvom krvného obehu v bunkách. Z toho dôvodu "oddýchnuté" chodidlá vydržia dlhšiu dobu záťaže a preto sú problémy ráno zriedkavejšie.

Bolesť v priehlavku

Väčšina bolestivých problémov v priehlavku vzniká v dôsledku toho, že vekom sa noha rozširuje a koža chodidla sa rozťahuje. Súčasne koža na prstoch stráca flexibilitu a redukujú sa tukové zásoby. Tento negatívny trend, v dôsledku veku, limituje aj uskladnenie energie a tým sa redukuje aj podporná schoponosť priehlavku. Skracuje sa aj čas bezbolestného pohybu.

Je veľký rozdiel ako veľmi tento problém ľudí zaťažuje, preto sú aj ortopedické vložky MEDICOVI vyvinuté na rôznu záťaž. Čim je problém väčší, o to hrubšia je vložka MEDICOVI, aby poskytla potrebné odľahčenie.

Mortonova neuralgia

Mortonova neuralgia (mortonov prst, mortonov neurom) sa prejavuje bolesťou v prednej časti chodidla, ktorá prechádza medzi tretím a štvrtým prstom. Okrem bolesti sa objavujú iné neurologické príznaky, ako je brnenie, pálenie, zhoršená citlivosť. Bolesť je intenzívna najmä počas chôdze a pri dlhodobom státi, v úzkej obuvi. Po vyzutí obuvi sa môže bolesť zmierniť. Výskyt mortonovej neuralgie je vyšší u ľudí so spadnutou klenbou. 

Hallux Valgus (vybočený palec)

Hallux valgus (vybočený palec) je deformita kĺbu palca na nohe s jeho vybočením. Deformita vzniká v dôsledku oslabenia šliach a svalov v chodidle a je zhoršovaná tesnou obuvou, prežovaním alebo úrazmi. Vzhľadom na širšie chodidlo sú v tomto prípade vhodnou voľbou ortopedické vložky Medicovi H20 (bežné nosenie), alebo T40, ktoré sú prispôsobené zvýšenej záťaži, pri dlhšom státí alebo chôdzi (napríklad pri práci).


Produkty

Spadnutá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI Front sú vhodné na každodenné nosenie pri bolesti chrbta, bedier, kolien a prednej časti chodidla (spadnutá klenba).

H20

H20

Ortopedické vložky do topánok MEDICOVI-H20vhodné na každodenné nosenie v dámskych lodičkách pri bolestiach chodidiel a nôh.

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.