Spadnutá klenbaBolesť priehlavku
Bolesť prednej časti chodidla

Jedinečná ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Okamžité tlmenie bolestiRedukcia pretrvávajúceho tlaku na bolestivé miestaVýrazné zlepšenie prekvenia chodidla

Spadnutá klenba

Správne formovaná pozdĺžna a priečna klenba kopíruje nerovnosti terénu a informuje o tom centrálny nervový systém. Priečne, alebo pozdĺžne spadnutá klenba spôsobuje problémy a bolesť. Klenbu držia v správnej polohe predovšetkým šľachy a svaly

Geneticky sme prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu, pri ktorej sú svaly a šľachy chodidel rovnomerne namáhané. Dnes väčšinou chodíme po rovnom povrchu a v tesnej obuvi, ktorá má často fixovanú podporu chodila (stielky s vystúpenou klenbovou časťou). 

Nosenie obuvi so stielkami s vystúpenou klenbovou časťou má za následok oslabenie šliach a svalov chodidiel. Toto nerovnomerné zaťaženie chodidiel spôsobuje pokles klenby a začíname pociťovať bolesť chodidiel.

Nerovnomerne zaťažovaný povrch chodidiel a s tým spojená stála záťaž a tlak má priamy súvis so znížením prekrvenia chodidiel, pretože cievy a kapiláry sú váhou stláčané. Kožné bunky tak strácajú prívod energie a "unavia sa". Strácajú časť nosnej kapacity, kolabujú a vzniká bolesť.

V kľudovej fáze (sedenie) sa energia, predovšetkým glukóza (cukor), ukladá prostrednícvom krvného obehu v bunkách. Z toho dôvodu "oddýchnuté" chodidlá vydržia dlhšiu dobu záťaže a preto sú problémy ráno zriedkavejšie.

Bolesť v priehlavku

Väčšina bolestivých problémov v priehlavku vzniká v dôsledku toho, že vekom sa noha rozširuje a koža chodidla sa rozťahuje. Súčasne koža na prstoch stráca flexibilitu a redukujú sa tukové zásoby. Tento negatívny trend, v dôsledku veku, limituje aj uskladnenie energie a tým sa redukuje aj podporná schoponosť priehlavku. Skracuje sa aj čas bezbolestného pohybu.

Je veľký rozdiel ako veľmi tento problém ľudí zaťažuje, preto sú aj ortopedické vložky MEDICOVI vyvinuté na rôznu záťaž. Čim je problém väčší, o to hrubšia je vložka MEDICOVI, aby poskytla potrebné odľahčenie.

Produkty

Spadnutá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI Front sú vhodné na každodenné nosenie pri bolesti chrbta, bedier, kolien a prednej časti chodidla (spadnutá klenba).

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.