Spadnutá klenbaBolesť priehlavku
Bolesť prednej časti chodidla

Jedinečná nová ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Okamžité a výrazné tlmenie bolestiRedukcia pretrvávajúceho tlaku na bolestivé bodyVýrazné zlepšenie prekvenia chodidla

Bolesť v priehlavku, Spadnutá klenba

Správne formovaná pozdĺžna a priečna klenba kopíruje nerovnosti terénu a informuje o tom centrálny nervový systém. Keď sa však jeho statika akýmkoľvek spôsobom naruší, spôsobí problémy a bolesť. Klenbu v správnej polohe držia nielen kosti, ale predovšetkým šľachy a svaly. 

Geneticky sme prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu pri ktorej sú svaly a šľachy chodidel rovnomerne namáhané. Dnes väčšinou chodíme  po rovnom povrchu a v tesnej obuvi, ktorá má často fixovanú podporu chodidla (stielky s vystúpenou klenbovou časťou). 

Nosenie takejto obuvi má za následok oslabenie šliach a svalov chodidiel. Následne klenba klesá a začíname pociťovať bolesť chodidiel.

Nerovnomerne zaťažovaný povrch chodidiel a tým spojená stála záťaž a tlak na tieto miesta má priamy súvis so znížením prekrvenia chodidiel, keďže cievy a kapiláry sú váhou stláčané. Kožné bunky tak strácajú prívod energie a "unavia sa". Strácajú časť nosnej kapacity, kolabujú a vzniká bolesť.

V kľudovej fáze sa energia, predovšetkým cukor, ukladá prostrednícvom krvného obehu v bunkách. Z toho dôvodu "oddýchnuté" chodidlá vydržia dlhšiu dobu záťaže a preto sú problémy ráno zriedkavejšie.

Väčšina bolestivých problémov v priehlavku vzniká v dôsledku toho, že vekom sa noha rozširuje a koža chodidla sa rozťahuje. Súčasne koža na prstoch stráca flexibilitu a redukujú sa tukové zásoby. Tento negatívny trend, v dôsledku veku, limituje aj uskladnenie energie a tým sa redukuje aj podporná schoponosť priehlavku. Skracuje sa aj čas bezbolestného pohybu.

Je veľký rozdiel ako veľmi tento problém ľudí zaťažuje, preto sú aj ortopedické vložky MEDICOVI vyvinuté na rôznu záťaž. Čim je problém väčší, o to hrubšia je vložka MEDICOVI, aby poskytla potrebné odľahčenie.

Produkty

Spadnutá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI Front sú vhodné na každodenné nosenie pri bolesti chrbta, bedier, kolien a prednej časti chodidla (spadnutá klenba).

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.