Tréning rovnováhySM- skleróza multiplex
Rehabilitačný tréningPrevencia pádov

Terapia vlnami vody

Svojpomocný tréning rovnováhyNavrátenie stratenej rovnováhyPrevencia straty rovnováhyEfektívny tréning rovnováhy po mozgovej príhodePrevencia pádovZníženie potreby ortézZmiernenie a odstránenie bolesti chodidiel a chrbtaOdstránenie pocitu "studených chodidiel"Certifikované výsledky

Vestibulárny (rovnovážny) systém

Vestibulárny systém nášho tela je senzorický systém, ktorý poskytuje primárne informácie o pohybe, rovnováhe a polohe nášho tela v prostredí. Schopnosť zachovávať rovnováhu tela (v pokoji) nazývame statická rovnováha. Ak ide o obnovu rovnováhy v prípade jej narušenia (pri zmene polohy tela, napríklad pri chôdzi), hovoríme o dynamickej rovnováhe. Ak vestibulárny sýstem pracuje správne, sme schopní stáť a chodiť bez toho, aby sme museli nad tým premýšľať.

Naše telo sa však pri chôdzi ale aj stoji neustále kolíše i keď to nevnímame. Čím je väcšia odchýlka v kolísaní tela, tým je horšia rovnováha (balanc). O čo rýchlejšie a presnejšie je informovaný vestibulárny systém o kolísaní tela, o to rýchlejšie dokáže minimalizovať kolísanie tela pohybmi svalov a tým udržať ideálnu rovnovážnu polohu tela. Rýchlosť, s akou sa informácie posúvajú vo vestibulárnom systéme je veľmi vysoká. 


Hydraulické tlakové vlny v ortopedických vložkách MEDICOVI umožňujú vestibulárnemu (rovnovážnemu) systému získať rýchlejšie a jasnejšie informácie o pohybe, rovnováhe a polohe nášho tela v prostredí. Vestibulárny systém môže pri takejto rýchlosti pohodlne pracovať a udržiavať rovnovážnu polohu tela (balanc). A to v priebehu mnohých mikro pohybov.  Ortopedické vložky MEDICOVI majú tiež priaznivý účinok na senzorické nervové zakončenia v chodidlách

Produkty

Tréning rovnováhy

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.