FUTBALOVÉ VLOŽKY

SPORT 100  

SPORT 100  
VIAC INFO o produkte

Pomocou vodou plnených vložiek do topánok MEDICOVI môžete zvýšiť tvoju rovnováhu pri kope, driblingu a oberaní súpera o loptu.


Celkom nová, jedinečná hydraulická technológia, založená na princípe hydrostatického tlaku, vďaka ktorej môžete zvýšiť tvoju rovnováhu pri kope, ako aj driblingu a pri oberaní súpera o loptu, súčasne chráni pätu, koleno, boky a chrbát, no slúži aj na predchádzanie zranení slabín a Achillovej šľachy.

Ochrana päty a Achillovej šľachy

Keď stojíme na špičkách a dopadneme v kopačkách na päty s vložkami MEDICVI –T20 alebo T40, môžeme pocítiť, ako vložky silne tlmia náraz a súčasne cítime, ako časť vody vo vložkách tlačí na prednú časť nohy.  

Je ale veľmi vzácne, aby bolo zaťaženie päty nárazmi príčinou bolestí u futbalistov.  

Častejšou príčinou bolestí päty je preťaženie horizontálneho väzivového tkaniva nohy. Plantar fasciitis (zápal plantárnej fascie) je zápal tkaniva, ktoré upevňuje konce šliach na pätovú kosť, a nedostatok flexibility väzivového tkaniva. Spravidla je príčinou fixácia nohy, ku ktorej dochádza pomocou kopačiek a rôznych na nohu tvarovaných vložiek. Každý druh fixácie znižuje pružnosť šliach. Keď má človek ruku v sadre po dobu 4 týždňov, má ten istý problém.

Hydraulické tlakové vodné vlny v T20 a T40 nútia akousi konštantnou masážou pomocou tlakových vodných vĺn šľachy na nohách do väčšieho pohybu, ktorý nadmieru zvyšuje pružnosť horizontálneho väzivového tkaniva nohy. Týmto sa docieli prevencia, ale aj silný liečebný efekt, keď tento problém nastane.

Väčšina bolestí Achillovej šľachy je taktiež spôsobená chýbajúcou elasticitou horizontálneho väzivového tkaniva nohy. Horizontálny systém šliach na nohe a Achillove šľachy sú v princípe obe zakončením, takže nedostatok pružnosti v horizontálnom väzobnom tkanive nohy preťaží Achillove šľachy. T20 a T40 ponúkajú nielen prevenciu, ale aj silný liečebný účinok, pri problémoch s Achillovou šľachou.

Produkty

Futbalové vložky do topánok

SPORT 100  

SPORT 100  

Ortopedické vložky MEDICOVI-SPORT 100 pri bolesti počas športu. Vyvinuté špeciálne pre športovcov. Úľava od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta.