FUTBALOVÉ VLOŽKY

SPORT 100  

SPORT 100  
VIAC INFO o produkte

Pomocou vodou plnených vložiek do topánok MEDICOVI môžete zvýšiť tvoju rovnováhu pri kope, driblingu a oberaní súpera o loptu.


Celkom nová, jedinečná hydraulická technológia, založená na princípe hydrostatického tlaku, vďaka ktorej môžete zvýšiť tvoju rovnováhu pri kope, ako aj driblingu a pri oberaní súpera o loptu, súčasne chráni pätu, koleno, boky a chrbát, no slúži aj na predchádzanie zranení slabín a Achillovej šľachy.

Ochrana kolien a bedier (slabiny)

Keď tvoje telo otočíš čo najviac do obidvoch strán, ako to je len možné, môžeš jasne cítiť, že pri otáčaní tela sú kolená, boky a slabiny s vložkami MEDICOVI  v kopačkách oveľa menej zaťažené. Zuby kopačiek držia topánky pevne na zemi a pohyb nôh je voľnejší, a tým vznikne silné zaťaženie na kolená, boky a slabiny pri otočení tela. Voda vo vložkách MEDICOVI dovoľuje nohe pracovať slobodnejšie vo vnútri kopačky bez toho, aby stratila kontakt so zemou.

Čím viac je noha fixovaná kopačkami a ortopedickými, nohám prispôsobenými vložkami, tým silnejším a jednostanne pôsobiacim zaťažením sú kolená, boky, slabiny a chrbát ovplyvnené a efekt prirodzeného tlmiaceho systému nôh sa zredukuje.


Nákresy 1 a 2 ukazujú, že prirodzené pruženie nôh sa dosiahne odpružením palcového kĺbu s pomocou skupín svalov C, D a E, ktoré sa pohybujú sem a tam v závislosti od zaťaženia; spolu s tým, že zoskupenie kostí, ktoré tvorí trojuholník D, sa pohybuje smerom hore a dole. Čím viac je klenba nohy podopieraná, tým viac sa ničí prirodzený tlmiaci systém nohy. Súčasne bude podoprenie klenby nohy tlačiť celé zaťaženie tela na vonkajšiu stranu nohy tak, že telesnú hmotnosť nesie trojuholník A, ktorý nie je odpružený. To môže byť príčinou veľmi bolestivej, jednostrannej záťaže kolien, bokov, slabín a chrbta.

Preto majú všetky vložky do topánok MEDICOVI úplne hladký povrch, aby mohol prirodzený tlmiaci systém optimálne pracovať súčasne s tým, ako je hydraulická, senzorická tlaková vlna vody neustále nohou rozlične zaťažovaná, čo vedie k veľmi rozdielnej a viac prirodzenej záťaži  pohybového aparátu. 

Produkty

Futbalové vložky do topánok

SPORT 100  

SPORT 100  

Ortopedické vložky MEDICOVI-SPORT 100 pri bolesti počas športu. Vyvinuté špeciálne pre športovcov. Úľava od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta.