DiabetesReumaArtróza

Jedinečná nová ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Prevencia záťažového poškodenia chodidlaMinimalizuje škodlivý pretrvávajúci tlak na chodidláZvyšuje prekrvenie pokožky chodidiel a nôhRýchla úľava od bolesti v priehlavku trvalým jemným, ale silným pôsobením vĺn vodyOkamžitá úľava od bolesti nôh, kolien, bedrových kĺbov a chrbtaOkamžité zlepšenie rovnováhy

Diabetická polyneuropatia​

Diabetická polyneuropatia predstavuje najčastejšiu anajzávažnejšiu komplikáciu curkovky (Diabetes Melitus - DM). Takmer u každého diabetika sa určitá forma neuropatie vyvinie. Hlavnými symptómami neuropatie sú: poruchy citlivosti, znížené vnímanie bolesti, svalová slabosť a svalová atrofia. Pacienti pociťujú typické bolesti, najmä v pokoji, v nočných hodinách: tŕpnutie, brnenie a mravčenie, únava a problémy s rovnováhou. Veľmi často si sťažujú aj na pálenie chodidiel. Bolesť začína na chodidlách a priehlavkoch, a pomaly sa rozširuje smerom hore.​

Diabetická noha

“Diabetes sa považuje za epidémiu 21. storočia. Na Slovensku ňou trpí asi 350 000 pacientov. Ďalších asi 150 000 ľudí ochorenie nemá diagnostikované”. --- prezident Slovenskej diabetologickej spoločnosti (SDS) docent Emil Martinka. Štatistické údaje potvrdzujú, že viac ako 10 % diabetikov trpí syndrómom diabetickej nohy.

Pri syndróme diabetickej nohy ľahko vznikajú sekundárne infekcie, ktoré častokrát zapríčiňujú amputáciu. Bezprostredne po amputácii zomiera asi 23 % diabetikov a len 61 % diabetikov po amputácii prežije tri roky. Viac ako 60 % diabetických pacientov musí podstúpiť amputáciu druhej končatiny v priebehu štyroch rokov po prvej amputácii.

Príznaky diabetickej nohy

Medzi prvé príznaky diabetickej nohy patria mravčenie, pichanie, pálenie nôh a postupne až výrazné bolesti. Dochádza aj k strate citlivosti na zraňujúce podnety, a preto pacient často necíti ani závažné poranenie nohy. Neošetrené miesta poranenej kože sa rýchlo stávajú vstupnou bránou infekcie, ktorá vedie k ďalšej deštrukcii tkanív nohy, vrátane kostí s rizikom sepsy a potrebou amputácie. Mikroskopické trhliny kože umožnia baktériám vstup do takýchto dutín. To často vedie k vnútornému zápalu, ktorý sa môže vyvinúť do otvoreného vredu. Plne rozvinutá neuropatia oslabí alebo úplne odstráni cit na chodidle nohy, takže je pre človeka veľmi ťažké registrovať tlakové deformácie nohy, čím sa zvyšuje riziko vredov.

Produkty

Diabetes, Reuma

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.