DiabetesReumaArtróza

Jedinečná nová ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Prevencia záťažového poškodenia chodidlaMinimalizuje škodlivý pretrvávajúci tlak na chodidláZvyšuje prekrvenie pokožky chodidiel a nôhRýchla úľava od bolesti v priehlavku trvalým jemným, ale silným pôsobením vĺn vodyOkamžitá úľava od bolesti nôh, kolien, bedrových kĺbov a chrbtaOkamžité zlepšenie rovnováhy

Ochrana vrstiev pokožky chodidla

S výnimkou diabetikov s ťažkou neuropatiou na chodidlách, musí každý, kto nosí v obuvi ortopedické vložky MEDICOVI T40 alebo MEDICOVI T45 pocítiť silný a okamžitý analgetický účinok na chodidlách. Zároveň si všimnete, ako tlakové vlny zmyslovej terapie vlnami vody upokojujúcimi pohybmi dodávajú potrebnú energiu k pohybu. Súčasne budete pociťovať ako Vás tlakové vlny vody vo vložke budú stimulovať k vykonávaniu tlmiacich pohybov. Len patentované ortopedické vložky MEDICOVI T40 a MEDICOVI T45 majú prostredníctvom terapie vlnami vody jedinečné vlastnosti: zmiernenie maximálneho tlaku, redukcie času vplyvu tlaku na jednotlivé časti pokožky chodidla a zvyšenie prietoku krvi.

Ako sa na spodnej časti chodidla tvoria vredy (ulcerácia) ?

Vredy sa vznikajú, ak kombinácia tlaku a jeho doby pôsobenia na určité oblasti pokožky presiahne rámec podpornej kapacity kožných buniek. Aby ste zabránili tvorbe vredov, je dôležité znížiť tlak a zredukovať aj čas jeho pôsobenia na danú oblasť pokožky. Ak je určitá malá plocha vystavená tlaku konštantne, prekrvenie sa v tejto oblasti znižuje, pretože krvné žily, tepny a kapiláry sú tlačené k sebe ťarchou tela. Postupom času kožné bunky prídu o prísun energie a nakoniec prestanú plniť svoju funkciu.

Pri diabete 2. typu je podporná činnosť buniek často oslabená, čiastočne preto, že ľudia trpiaci diabetom 2. typu majú ťažkosti s absorbciou energie (glukózy) v dôsledku inzulínovej rezistencie a kvôli kôrnateniu tepien, čo spoločne znižuje prísun energie do týchto kožných buniek. Preto môže aj nepatrný ale konštantný tlak spôsobiť, že sa do kožných buniek nedostane dostatok energie, čo spôsobí oddelenie vrstiev kože a umožní vznik dutiniek medzi vrstvami kože. Kožné bunky nachádzajúce sa pod touto dutinou sú zväčša mŕtve, čo znamená, že koža okolo dutiny stratila svoju pružnosť. 

Mikroskopické trhliny kože umožnia baktériám vstup do takýchto dutín. To často vedie k vnútornému zápalu, ktorý sa môže vyvinúť do otvoreného vredu. Plne rozvinutá neuropatia oslabí alebo úplne odstráni cit na chodidle nohy, takže je pre človeka veľmi ťažké registrovať tlakové deformácie nohy, čím sa zvyšuje riziko vredov.

Neuropatia

Pacienti trpiaci neuropatiou (zápal krajných nervov v chodidle) strácajú úplne alebo čiastočne cit v nohách. Vzhľadom k rozvoju neuropatie si nie je diabetik vedomý možných nebezpečných oblastí pod svojimi chodidlami. Preto by tomuto problému mal diabetik venovať zvýšenú pozornosť. Z tohoto dôvodu odporúčame vložky MEDICOVI-T45, pretože sú vybavené extra náraz absorbujúcimi a tlak uvoľňujúcimi plátmi umiestnenými pod pätou a pod prednou časťou chodidla. Pri iných chorobách poskytuje vložka MEDICOVI-T45 výraznú úľavu od tlaku v prednej časti chodidla a v oblasti päty.

Produkty

Diabetes, Reuma

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.