Odľahčenie členkov,

kolien, bedier a chrbta

T45

Extra komfort
T45
VIAC INFO o produkte

Jedinečná ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Skvelé tlmenie nárazov a jedinečný analgetický účinok pri odľahčení kolien, bedier a chrbtaŠpeciálna ochrana kolenných a bedorvých kĺbov, osobitne pri rotácií telaRedukcia bolestivých pnutí vznikajúcich v dôsledku únavy chrbtaZvýšenie prekrvenia chodidiel a nôh

Pomoc pri Bolestiach Päty, Členkov, Kolien, Bedier a Chrbta

Jedinečná terapia vodnými vlnami s ortopedickými vložkami MEDICOVI poskytuje nielen účinné tlmenie nárazov, ale aj okamžitú úľavu od bolesti. Tlmenie pri náraze v ortopedických vložkách MEDICOVI prinúti hydraulické tlakové vlny vykonávať sériu vertikálnych pohybov. Tieto pohyby posilňujú prirodzené tlmenie bolesti pôsobením na vložky, najmä pri dlhšom státi.

Dynamické tlmenie tlaku a okamžitá úľava od bolesti je špecifikom ortopedických vložiek MEDICOVI.

Tlakové vlny senzorickej terapie vodnými vlnami v ortopedických vložkách MEDICOVI nútia chodidlá k neustálemu pohybu. Tieto pohyby sa šíria od chodidiel ďalej do pohybového aparátu a automaticky zabezpečujú úľavu a uvoľnené držanie tela.

Pri maximálnej rotácií tela zo strany na stranu sa presvedčíte, že točivý pohyb s ortopedickými vložkami MEDICOVI vyvoláva menšiu záťaž na členky, kolená, bedrá a chrbát ako bez nich. To isté cítime aj naboso na tvrdom a nerovnom povrchu. Tradičná obuv a stielky s vystúpenou klenbovou časťou fixujú a obmedzujú pohyb chodidiel a tým sa vytvára škodlivá a bolestivá záťaž kolien a bedier. Voda v ortopedických vložkách MEDICOVI je ako ďalší kĺb, takže chodidlá sa môžu v obuvi voľne pohybovať. A to bez straty rovnováhy. Kolenné a bedrové kĺby sú tak pri rotácii tela chránené.

Čím viac sú chodidlá fixované tradičnou obuvou a ortopedickými pomôckami s vystúpenou klenbovou časťou (tzv. vložky "na mieru"), o to väčšia a jednostrannejšia je záťaž členkov, kolien, bedier a chrbta. Súčasne sa znižuje účinok vlastného pružiaceho systému chodidla.Z obr. 1 a 2 je zrejmé, že prirodzená zaťažiteľnosť chodidla je v závislosti od záťaže tvorená malými kolísavými pohybmi svalových skupín C, D a E (obr.2). Súčasne sa pohybuje zoskupenie kostí v trojuholníku B (obr.1) smerom nahor a nadol. Čím viac je klenba chodidla podopieraná obuvou alebo stielkami s vystúpenou klenbovou časťou, tým viac je limitovaný vlastný ťažiskový systém chodidla. Podopieranie klenby obuvou alebo stielkami s vystúpenou klenbovou časťouváhou tela pôsobí na okraje chodidla a tým sa prenáša na trojuholník A (obr.1), ktorý nemá prirodzené odpruženie. To vedie k veľmi jednostrannému a bolestivému zaťaženiu kolien, bedier a chrbta.

Preto všetky ortopedické vložky MEDICOVI boli navrhnuté s rovným povrchom, ktorý umožňuje maximálnu prirodzenú činnosť pružiaceho systému. Senzorická terapia vlnami vody súčasne zabezpečuje, že povrch chodidla je nepretržite vystavený meniacej sa záťaži a to má za následok veľmi účinný analgetický (bolesť tlmiaci) účinok pri bolestiach pohybového aparátu. Terapia vodnými vlnami v ortopedických vložkách MEDICOVI súčasne zlepšuje prekrvenie svalov chodidla, a tým redukuje únavu vlastného pružiaceho systému chodidiel. Lepšie prekrvenie odstraňuje pocit "studených chodidiel".

Produkty

Odľahčenie členkov, kolien, bedier a chrbta

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.