Odľahčenie členkov,

kolien, bedier a chrbta

Jedinečná ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Účinné tlmenie nárazov a jedinečný analgetický účinok pri odľahčení kolien, bedier a chrbtaŠpeciálna ochrana kolenných a bedorvých kĺbov, najmä pri rotácií telaRedukcia bolestivých pnutí vznikajúcich v dôsledku únavy chrbtaZvýšenie prekrvenia chodidiel a nôh

Bolesť Päty, Členkov, Kolien, Bedier a Chrbta

Všetky časti tela sú navzájom prepojené a tvoria kinetický reťazec. Chodidlá sú základom celého kinetického reťazca, ktorý daľej postupuje cez členky, kolená, bedrá k chrbtici.

Odborníci sa zhodujú v tom, že nesprávne postavenie chodidiel vytvára dominový efekt nesprávneho držania celého tela, ktoré sa ďalej širi cez členky, kolená, boky, chrbát a krk. Svaly a šľachy sú potom viac namáhané, aby stabilizovali držanie tela. Vzniká tak bolesť. 


Jedinečná terapia vlnami vody s ortopedickými vložkami MEDICOVI poskytuje nielen účinné tlmenie pri došľape, ale aj okamžitú úľavu od bolesti. Tlmenie pri došľape podnieti hydraulické tlakové vlny v ortopedických vložkách MEDICOVI vykonávať sériu vertikálnych pohybov. Tieto pohyby posilňujú prirodzené tlmenie bolesti pôsobením na šľapy, najmä pri dlhšom státi.

Dynamické tlmenie pri došľape a okamžitá úľava od bolesti je špecifikom ortopedických vložiek MEDICOVI.

Hydraulické tlakové vlny senzorickej terapie vlnami vody v ortopedických vložkách MEDICOVI podnecujú chodidlá k neustálemu pohybu. Tieto pohyby sa šíria od chodidiel ďalej smerom do pohybového aparátu a automaticky zabezpečujú úľavu od bolesti a uvoľnené držanie tela.

Pri maximálnej rotácií tela zo strany na stranu cítime, že točivý pohyb s ortopedickými vložkami MEDICOVI vyvoláva menšiu záťaž členkov, kolien, bedier a chrbta ako pri točivom pohybe bez vložiek MEDICOVI. To isté cítime aj naboso na tvrdom a nerovnom povrchu. Menšia záťaž členkov, beier a chrbta má za následok úľavu od bolesti.


Tradičná obuv a stielky s vystúpenou (tvarovanou) klenbovou časťou obmedzujú prirodzený pohyb chodidiel. Vytvára sa tak nebezpečná a bolestivá záťaž kolien, bedier a chrbta.

Voda v ortopedických vložkách MEDICOVI je ako ďalší kĺb. Chodidlá sa v obuvi môžu voľne pohybovať. A to bez straty rovnovážnej polohy tela. Kolenné a bedrové kĺby sú tak pri rotácii tela chránené.

Čím viac je pohyb chodidiel obmedzovaný tradičnou obuvou so stielkami s vystúpenou klenbovou časťou (stielky "na mieru"), o to väčšia a bolestivejšia je záťaž členkov, kolien, bedier a chrbta. Súčasne sa znižuje účinok vlastného pružiaceho systému chodidiel.

Všetky ortopedické vložky MEDICOVI boli navrhnuté s rovným povrchom, ktorý umožňuje maximálnu prirodzenú činnosť pružiaceho systému.

Senzorická terapia vlnami vody v ortopedických vložkách MEDICOVI zabezpečuje, že povrch chodidla je nepretržite vystavený meniacej sa záťaži a to má za následok veľmi účinný analgetický (bolesť tlmiaci) účinok pri bolestiach pohybového aparátu.

Terapia vlnami vody v ortopedických vložkách MEDICOVI súčasne zlepšuje prekrvenie šliach a svalov v chodidlách, a tým redukuje únavu vlastného pružiaceho systému chodidiel. Lepšie prekrvenie odstraňuje pocit "studených chodidiel".

Produkty

Odľahčenie členkov, kolien, bedier a chrbta

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.

A40

A40

Žiadne iné pracovné vložky nedokážu ponúknuť tlmenie bolesti tak, ako vložky MEDICOVI A40. Sú vhodné pre prácu v stoji a pri chôdzi.