Ostroha pätovej kostiPlantárna fascitIIS
Bolesti  pätyBolestivá Achillova šľacha

Jedinečná pohybová ortopédia

• Okamžité odstránenie bolesti Účinné tlmenie nárazov Zvýšená pružnosť šliach v chodidláchZlepšenie cirkulácie

Úľava od bolesti s ortopedickými vložkami MEDICOVI

Senzorická (zmyslová) terapia vlnami vody v ortopedických vložkách MEDICOVI poskytuje pri náraze účinné tlmenie bolesti.

Tlmenie pri náraze podnieti tlakové vlny vody vo vložkách Medicovi vykonať správny pohyb päty, svalov a šliach chodidla a taktiež sériu malých vertikálnych pohybov. Tieto pohyby posilňujú úľavu od bolesti prirodzeným pôsobením od päty, až k šľachám a svalom. Spomínané vertikálne pohyby tiež zvyšujú pružnosť šliach. Vyvolaný pohyb súčasne výrazne zlepšuje prekrvenie. Pomocou zvýšenej cirkulácie krvi narastá prísun energie do oblasti päty a celého chodidla.

Aktívny pohyb šliach a svalov chodidla pomocou terapie vlnami vody s vložkami MEDICOVI je účinnou metódou na zmiernenie alebo úplne odstránenie bolesti v oblasti päty ale aj chodidiel, členkov, kolien, bedier a chrbta.

Bolesť Achillovej šľachy

Bolesťami Achillovej šľachy trpia najmä športovci. Tieto bolesti sú často spôsobené nedostatočnou pružnosťou  Plantárnej fascie. Nedostatočna pružnosť má priamy súvis so zápalom Plantárnej fascie (Plantárna fasciitis). Preto je možné Plantárnu fasciu a Achilovú šľachu považovať za jeden celok.

Ak plantárna fascia stratí svoju pružnosť, pociťujeme to ako skrátenie šľachy. To má za následok bolestivosť Achillovej šľachy pri akejkoľvek záťaži.


Pohodlie - zvýšená pohyblivosť

Pohodlie je velmi dôležitým faktorom, ak pri chôdzi alebo behu pociťujeme bolesť. Bolesť automaticky znižuje našu pohybovú aktivitu. Dynamické tlmenie bolesti a kontinuálna terapia vlnami vody v ortopedických vložkách MEDICOVI napomáha k znovunadobudnutiu pocitu pohodlia a tým aj k zvýšeniu pohybovej aktivity

Produkty

Pätová ostroha Plantárna fasciitis

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

H20

H20

Ortopedické vložky do topánok MEDICOVI-H20vhodné na každodenné nosenie v dámskych lodičkách pri bolestiach chodidiel a nôh.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.