Spadnutá klenbaBolesť priehlavku
Bolesť prednej časti chodidla

Jedinečná nová ortopédia s okamžitým tlmením bolesti

Okamžité a výrazné tlmenie bolestiRedukcia pretrvávajúceho tlaku na bolestivé bodyVýrazné zlepšenie prekvenia chodidla

Bolesť v priehlavku, Spadnutá klenba

Ak podporná vrstva pokožky pod priehlavkom nemá dostatočnú kapacitu alebo silu udržať prirodzenú záťaž váhy tela, vzniká pod priehlavkom chodidla bolesť zo záťaže.

Geneticky sme prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu pri ktorej sú chodidlá rovnomerne namáhané. Dnes chodíme po takmer rovnom povrchu a v úzkej obuvi, ktoré majú často fixovanú podporu chodidla (tradičné stielky s vytvarovanou, vystúpenou klenbovou časťou), čo vedie k jednostrannej a škodlivej záťaži chodidiel.

Nosením obuvi a tradičných stielok s vytvarovanou (vystúpenou) klenbovou časťou zapríčiňuje, že celú váhu tela nesú stále tie isté partie chodidla.

Ak je určitá lokalizovaná vrstva pokožky v priehlavku vystavená stálej záťaži, časom tlak silnie. Zníži sa prekrvenie tejto partie, keďže artérie a kapiláry sú váhou stláčané. Kožné bunky tak strácajú prívod energie a "unavia sa". Strácajú časť nosnej kapacity, kolabujú a v priebehu dňa vzniká bolesť.

V kľudovej fáze sa energia, predovšetkým cukor, ukladá prostrednícvom krvného obehu v bunkách. Z toho dôvodu "oddýchnuté" chodidlá vydržia dlhšiu dobu záťaže a preto sú problémy ráno zriedkavejšie.

Väčšina bolestivých problémov v priehlavku vzniká v dôsledku toho, že vekom sa noha rozširuje a koža chodidla sa rozťahuje. Súčasne koža na prstoch stráca flexibilitu a redukujú sa tukové zásoby. Tento negatívny trend, v dôsledku veku, limituje aj uskladnenie energie a tým sa redukuje aj podporná schoponosť priehlavku. Skracuje sa aj čas bezbolestného pohybu.

Je veľký rozdiel ako veľmi tento problém ľudí zaťažuje, preto sú aj ortopedické vložky MEDICOVI vyvinuté na rôznu záťaž. Čim je problém väčší, o to hrubšia je vložka MEDICOVI, aby poskytla potrebné odľahčenie.

Produkty

Spadnutá klenba

Front

Front

Ortopedické vložky MEDICOVI Front sú vhodné na každodenné nosenie pri bolesti chrbta, bedier, kolien a prednej časti chodidla (spadnutá klenba).

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

T40

T40

Ortopedické vložky MEDICOVI-T40 sú vhodné pri väčších bolestiach chodidiel. Tiež sú vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom a Artrózou.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.