Ostroha pätovej kostiPlantárna fascitída
Bolesti  pätyBolestivá Achillova šľacha

Nová jedinečná pohybová ortopédia

• Okamžité a efektívne tlmenie bolesti Účinné tlmenie nárazov a jedinečná kompenzácia tlakuZvýšená elasticita šliach chodiel

Pätová ostroha - Plantárna fascitída

Dnes sa skoro všetky problémy s pätou označujú ako pätová ostroha. Medicínska definícia pätovej ostrohy je vápnikový výrastok na pätovej kosti.

Napriek tomu, že tvorba kalcifikátov (ostrôh) je viditeľná na röntgenových snímkach, bolesti sú veľmi zriedkavé.

Väcšina bolesti v oblasti päty vzniká ak je nadmerne preťažovaný silný pruh väzivového tkaniva (Plantárna fascia), ktorá prebieha od päty k báze prstov, čo je medicínsky definované ako Plantárna fascitída.


Ako vzniká ostroha - Plantárna fascitída?

Pôvodne sme ako lovci a zberači prispôsobení na bosú chôdzu po tvrdom a nerovnom povrchu, kde sú šľachy v chodidlách stále namáhané (precvičované).

Dnes chodíme po takmer rovnom povrchu, v tesnej obuvi, ktorá má často fixačnú stielku s vystúpenou (tvarovanou) klenbovou časťou.

Nosenie takejto obuvi má za následok výraznú redukciu pohybu pozdĺžnych šliach chodidiel, s následkom zníženia ich elasticity (pružnosti). Pri slabej pružnosti pozdĺžnych šliach (plantárnej fascie) môže už aj malá zátaž spôsobiť poškodenie tkaniva. Vzniká trhlina, čo vedie k zápalu, nazývanému plantárna fascitída. Trhlina sa pokryje jazvovitým tkanivom, ktoré je výrazne menej pružné ako plantárna fascia a problém sa prehlbuje.

Hlavným príznakom je bolesť spodnej časti päty, smerom dopredu, po stranách, až k prednej časti chodidla. Taktiež je možné, že bolesť postupuje od päty, pozdĺž chodidla, cez priehlavok až k Achillovej šľache.

Produkty

Pätová ostroha Plantárna fasciitis

Twin-Heels

Twin-Heels

Ortopedické vložky MEDICOVI Twin-heels sú vhodné pri bolestiach päty (Pätová ostroha, Plantárna fascitída) a pri bolestiach priehlavku a spadnutej klenbe.

H20

H20

Ortopedické vložky do topánok MEDICOVI-H20vhodné na každodenné nosenie v dámskych lodičkách pri bolestiach chodidiel a nôh.

T45

Extra komfort
T45

Ortopedické vložky MEDICOVI-T45 poskytujú najúčinnejšiu úľavu od bolesti chodidiel, kolien, bedier a chrbta. Vhodné pre pacientov so Sklerózou Multiplex, Diabetom, Artrózou.